Podcast-Autentická Výzva
E45

Miroslava Vokounová Krepčíková: „Někdy nám může vadit jediná věc a zdát se nepřekonatelná.“

29.11.2024
Autor:
Kateřina

Miroslava Vokounová Krepčíková, expertka v oblasti osobního rozvoje a sociální oblasti, je dalším hostem našeho podcastu Autentická výzva. S Mirkou jsme v rozhovoru navázali na téma, které jsme otevřeli s Lilií Khousnodinovou. Zajímá vás, o čem je v rozhovoru řeč a chcete další doplňující informace, abyste byli v obraze? Přečtěte si tento článek!

Kdo je Miroslava Vokounová Krepčíková

Miroslava Vokouknová Krepčíková je velmi všestranou osobností. Zvládá toho totiž opravdu hodně! Je vystudovanou speciální pedagožkou a etopedkou. Přes 25 let  působí v pomáhající profesích, ať už se jedná o práci s lidmi s handicapem nebo matkami s dětmi. Kromě toho  ale také věnuje vedení meditací, ženských kruhů, rirtuálů a pomáhá lidem léčit různé nemoci a bolesti pomocí reiky či  terapie Bachovými esencemi.

Mirka je i certifikovanou instruktorkou ThetaHealing®, průvodkyní osobním rozvojem a je také ředitelkou, mentorkou a facilitátorkou Nadačního fondu Propolis33.

Co je to ThetaHealing®?

"ThetaHealing je jedna z metod, kterou používám, abych pomohla lidem zvládat emoce a stres,“říká Mirka v rozhovoru. Je  to metoda, která mění naše přesvědčení a umožňuje nám tak dosáhnout pozitivních změn v životě. Je to cesta k našemu podvědomí, kde můžeme odhalit a změnit omezující vzorce, které nám brání v růstu.

Co může ThetaHealing® pomoci řešit?

  • Emoční bloky: Strach, úzkost, hněv, smutek, pocit viny, nízké sebevědomí.
  • Fyzické problémy: Bolesti, chronické nemoci, potíže s imunitním systémem.
  • Vztahy: Problémy v partnerských vztazích, rodině nebo přátelstvích.
  • Kariéra: Potíže s nalezením práce, nedostatek motivace, kariérní stagnace.
  • Osobní růst: Sebepoznání, rozvoj intuice, duchovní růst.

Co je to Nadační fond Propolis33?

Nadační fond Propolis33 (NFP) je nezisková organizace, kterou založila historička a filantropka Lilia Khousnoudinova. Mirka se její ředitelkou stala v roce 2021. "My to vnímáme právě jako propolis, jako... My máme úžasné pracovníky, úžasné moje kolegyně. Každá má velmi  výjimečný dary, ale ten propolis je něco, co vyživuje a my vlastně podporujeme různé projekty, které normálně by se jako úplně podpoře nedostaly.“říká Mirka.

Propolis33se svou činností zaměřuje především na podporu projektů, které prospívají ženám a ženství. Jejich cílem je přispět ke zlepšení života žen a dívek v České republice.

Na co se fond zaměřuje?

  • Podpora žen: NFP se zaměřuje na projekty, které posilují postavení žen ve společnosti, podporují jejich vzdělávání, profesní rozvoj a osobní růst.
  • Plánované rodičovství: Podporuje projekty související s plánovaným rodičovstvím, mateřstvím a reprodukcí.
  • Děti: Zaměřuje se na projekty, které zlepšují životní podmínky dětí a podporují jejich zdravý vývoj.
  • Gender a feminismus: Podporuje projekty, které se zabývají problematikou genderu a prosazují rovnost žen a mužů.

"Jsou to různé jako témata, která nazýváme jako provokativní, ale jsou to různé témata, které se zabývají i tabu, což je třeba, že jsme podpořili několikrát různí různé konference a kongresy, které se zabývaly třeba tématem smrti a umírání,“ vysvětluje.

Proč je důležité řešit porody?

Miroslava pomáhá ženám uzdravovat se z traumatických zkušeností jakou je třeba i porod. “Během toho porodu může vzniknout velké trauma jak u dítěte, tak u matky zároveň u partnera, který je třeba doprovází, protože právě samozřejmě vstupuje třeba poprvé do nějaké situace,“vysvětluje Mirka v rozhovoru.

Mirka se připojuje k Lilii Khousnoutdinové a upozorňuje na to, že tradiční porodní pozice na zádech je pro ženy často velmi náročná a zbytečně prodlužuje porod. Zdůrazňuje také klíčovou roli porodní asistentky, která ženě poskytuje komplexní péči – od přípravy na porod až po období po porodu.

"Podporujeme i vzdělávání porodních asistentek a lékařů a vlastně přispíváme na porodní gauče, který zase umožňují prostě tu polohu pro ty ženy nějakým způsobem, aby byla snažší, aby si mohli vybrat, aby měli víc možností vlastně.“.

Jak mohou ženy a muži během porodu spolupracovat, aby to nebyl hororový zážitek? Jak je to s energiemi a k čemu jsou ženské kruhy a rituály? Vše se dozvíte v celém rozhovoru!